Dlaczego warto dbać o swoich pracowników?

Dlaczego warto dbać o swoich pracowników?

Chlebodawca musi zapewnić pakiet obowiązkowy, który sprawia, że zatrudniony czuje się akuratnie, skrępowany z firmą oraz ma zapewnioną realizację podstawowych potrzeb. Skuteczna integracja oraz motywacja podwładnych to procedura sztywny. Nie może oponować na sporadycznych wyjazdach incentive, tym bardziej że są to z reguły drogie wycieczki. Istotne jest aby jednostka działała w oparciu o odpowiednią kulturę organizacji. Aby osoby rekrutowane się z nią zgadzały i utożsamiały. Ważki jest solidny przepływ informacji wewnątrz przedsiębiorstwa.

Dbanie o to, aby o istotnych wydarzeniach w firmie pracownicy dowiadywali się w rodzaj biurowy, a nie drogą plotki. Wtedy pracownicy nie będą musieli przeglądać nowe oferty pracy, tylko skupią się na obecnych obowiązkach. Grunt jest też dotrzymywanie wszystkich obietnic składanych pracownikom. Szkolenia branżowe, szkolenia językowe oraz szkolenia zwiększające świadomość pracowników związaną z przedmiotem ich pracy nie tylko motywują, ale również powiększają szansę na rozbudowa, a tym samym docelowo na podwyżkę. Ogłoszenia o pracę często uwzględniają dodatkowe świadczenia jakie pracodawca może zapewnić kandydatowi.

W końcu niezbędne są podstawowe świadczenia takie jak fundusze socjalne, pakiety zdrowotne, karnety na lekcje rekreacyjne i imprezy kulturalne, zwrot kosztów kształcenia, zwrot kosztów uczestniczenia w konferencjach i szkoleniach, służbowy czterokołowiec, parking firmowy, firmowe karty kredytowe, specjalny fundusz na pokrycie kosztów reprezentacyjnych, stołówka lub bufet firmowy, kupony usługowe, pożyczki, dodatkowy płatny wczasy, które występują już w większości firm. Różnie traktowane przez pracowników są takie motywatory jak firmowy telefon komórkowy oraz laptop. Aby odgrywały one swoją rolę muszą iść w parze z odpowiednią kulturą organizacji.

Ostatnio praca coraz bardziej dba o swoich pracowników. Coraz częściej przedsiębiorstwa motywują pracowników zapewniając dodatkowe świadczenia dla ich rodzin, miejsce w odpowiednim przedszkolu czy kursy językowe dla dziecka, dofinansowanie wczasów, kolonii i obozów. Niejednokrotnie firmy załatwiają swym pracownikom nabycie po atrakcyjnych cenach samochodów, komputerów, mebli których pozbywa się firma, lub na podstawie umów z ich producentami.