jak założyć firmę

Co przeszkadza w założeniu własnej firmy i jak z tym walczyć?

Wielu ludzi chce założyć własną firmę, ale część z nich rezygnuje z tego pomysłu bądź odkłada go ciągle w czasie. Dzieje się tak z wielu powodów. Możemy otaczać się ludźmi, którzy są jak ciężka kotwica ciągnąca nas na dno wraz ze sobą. Nasze przekonania mogą skutecznie blokować nam drogę do sukcesu. Możliwe, że strach przed popełnieniem błędu nas paraliżuje. Co dokładnie odciąga nas od rozkręcenia własnego biznesu i jak się temu przeciwstawić?

Ludzie ciągnący w dół

Mówi się, że z kim przystajesz, takim się stajesz i jest w tym dużo racji. Zauważmy, iż ludzie sukcesu otaczają się osobami o takich samych cechach charakteru. Natomiast często jest tak, że w naszej grupie znajomych to my jesteśmy na tyle ambitni, aby założyć własny biznes, mówimy to naszemu otoczeniu, a w zamian dostajemy wyśmianie naszego pomysłu. Przez to sami zaczynamy wątpić w swoje siły. Dlaczego tak jest? Zwykle tacy ludzie mają niskie poczucie własnej wartości i gdyby się nam udało odnieść sukces, czuliby się przy nas gorsi. Dlatego robią wszystko by nas zniechęcić!

Taki typ ludzi jest toksyczny i potrafi w nas zabić nawet najsilniejszą pasję i wizję swojej przyszłości. Dla swojego dobra warto się od nich odciąć. Najlepiej otoczyć się ludźmi, którzy są ambitni i pchają innych do rozwoju! Jeśli chcemy otworzyć swój biznes, to doskonałym pomysłem będzie poznanie ludzi, którzy już to zrobili!

Co jak popełnię błąd? Co jak się nie uda?

Wielu ludzi paraliżuje strach przed popełnieniem błędu czy przed tym, że biznes nie wypali. Jednak to dzięki popełnianiu błędów będziemy mogli się nauczyć czegoś nowego! Nie należy się tego bać a traktować jako rozwój. Nie ma ludzi doskonałych. Każdy, nawet największe firmy-giganty popełniają błędy! Jednak nie załamują się pod ich wpływem, tylko wyciągają z nich wnioski i dokonują zmian, wzrostu. Nawet jeśli wzięlibyśmy pod uwagę najgorszy scenariusz, a mianowicie to iż nasza firma upadnie, to także nie trzeba się tym przejmować. Dzięki temu nauczymy się mnóstwa rzeczy i dlatego nasz następny biznes będzie znacznie lepszy! Nie jeden szef obecnie dobrze prosperującej firmy w przeszłości założył biznes, który upadł – to tylko dało mu potrzebne doświadczenie i umiejętności, aby odnieść sukces później!

Największa przeszkoda

Można zniszczyć wszelkie przeszkody psychiczne, które przeszkadzają nam w założeniu własnego biznesu. Najlepszym lekarstwem jest wiara w swoje możliwości. To tylko dzięki niej będziemy mogli uwierzyć w to, iż możemy odnieść sukces, a to pomoże nam wyjść ze swojej skorupy, czyli strefy komfortu. Jeśli obecnie nie wierzymy w siebie, warto zacząć… udawać, że się wierzy. Z czasem wejdzie nam to w krew i autentycznie zaczniemy wierzyć w swoje możliwości!