https://splatapozyczek.pl

Jak zbudować dobrą historie kredytową? 

Nasza historia kredytowa to jeden z głównych czynników, który wpływa na to, czy bank pozytywnie rozpatrzy nasz wniosek, czy też nie. Zanim więc zaczniesz ubiegać się o jakikolwiek kredyt warto, żebyś zadbał o to, aby zbudować dobrą historię kredytową. Wraz z https://habzafinanse.com.pl/ przygotowaliśmy dla Was poradnik, który pokaże jak zbudować historię kredytową i czym ona właściwie jest.

Co to jest historia kredytowa?

Najprościej mówiąc, są to dane, które zebrane są w BIK. Znajdują się tam informacje na temat zobowiązań, które spłaciłeś i spłacasz aktualnie. Można się stamtąd dowiedzieć czy spłacałeś swoje zobowiązania regularnie i czy nie wystąpiły opóźnienia w spłatach. Im lepsza jest Twoja historia kredytowa, tym lepiej ocenia Cię BIK, co wpływa bezpośrednio na to, jaką decyzję kredytową otrzymasz od banku. Historia kredytowa jest ważna dla banku, ponieważ dzięki niej dowiaduje się on czy jesteś wiarygodnym kredytobiorcą, czy też nie. Jeśli do tej pory spłacałeś swoje zobowiązania regularnie, to jest to sygnał dla banku, że można Ci zaufać. Im lepsza jest Twoja historia, tym lepszą ofertę możesz otrzymać.

Jak polepszyć swoją historię kredytową?

Przede wszystkim powinieneś terminowo spłacać swoje zobowiązania finansowe. Jest to rzecz, bez której dobra zdolność kredytowa nie istnieje i trzeba pamiętać, aby regularnie spłacać swoje kredyty. Zaleganie z płatnościami pogarsza Twoja historię kredytową i sprawia, że Twoja ocena w BIK staje się coraz niższa. Budowanie historii kredytowej wymaga więc systematyczności i stałego kontrolowania terminów, w których musisz przelać ratę za swoje zobowiązanie.

Warto też wspomnieć, że dobrze jest zacząć budować swoją historię kredytową jak najszybciej, chociażby poprzez wzięcie drobnego kredytu czy zakupy na raty. Jeśli regularnie będziesz spłacać swoje zobowiązania i dasz się poznać jako rzetelny klient, to instytucje finansowe chętniej udzielą Ci kredytu lub pożyczki. Zerowa historia kredytowa to zła historia kredytowa dlatego zacznij ją budować jeszcze przed tym, zanim zaczniesz ubiegać się o duże kredyty.

W budowaniu historii kredytowej może Ci też pomóc karta kredytowa, pod warunkiem, że będziesz z niej korzystać odpowiedzialnie. Wiele osób obawia się tego typu produktów bankowych, jednak odpowiednio użyte mogą one pozytywnie wpłynąć na to, jak oceni nas bank. Staraj się z niej korzystać jedynie raz na jakiś czas i nie przekraczaj ustalonego limitu.

Więcej sposobów na budowanie historii kredytowej możesz znaleźć na stronie https://habzafinanse.com.pl/.