sprzedaż mieszkania w kamienicy

Sprzedaż mieszkania w kamienicy – co warto wiedzieć?

Posiadasz mieszkanie w kamienicy, które chcesz sprzedać? Wbrew pozorom zbycie takiej nieruchomości wcale nie musi być trudne. Wiele osób poszukuje starych charakterystycznych mieszkań z klimatem, którego nie da się podrobić. Dowiedz się, co warto wiedzieć o sprzedaży mieszkania w kamienicy. 

Jedno jest pewne – mieszkania w kamienicach mają niepowtarzalny klimat. Zwolenników takiej estetyki jest naprawdę wielu. Problemem bywa jednak koszt doprowadzenia mieszkania do odpowiedniego stanu. Ze względu na to, że jest ono stare, może wymagać generalnego remontu. Sprzedaż każdego mieszkania wiąże się z trudnym i długotrwałym procesem. Próbując sprzedać mieszkanie w kamienicy, również musimy się na to przygotować. Doskonałym sposobem w przypadku chęci sprzedaży mieszkania w kamienicy jest Nskup.pl – najszybszy sposób na sprzedaż nieruchomości. W naszym artykule znajdziesz informacje dotyczące plusów i minusów mieszkań w kamienicy. Dajemy w nim także wskazówki, dzięki którym nieruchomość sprzedasz szybciej. 

Mieszkanie w kamienicy – wady i zalety

Osoby zainteresowane zakupem mieszkania dzielą się zwykle na dwie grupy – zwolenników bloków oraz miłośników kamienic. Ilość zalet mieszkań w kamienicach jest naprawdę duża, dlatego nie dziwi fakt, że wiele osób się na nie decyduje. Dużym atutem kamienic jest bez wątpienia duży metraż i przestrzeń uzyskana dzięki wysokim sufitom. Mieszkanie w kamienicy nie sprawia wrażenia ciasnego, jak zwykle ma to miejsce w przypadku mieszkania w bloku. Na uwagę zasługują również oryginalne elementy wyposażenia, które bardzo często możemy znaleźć w kamienicach. Oryginalne posadzki, piękne duże drewniane okna czy zachwycające sztukaterie to przyciągające wzrok detale. 

Głównym minusem mieszkań w kamienicach jest natomiast konieczność przeprowadzenia generalnego remontu ze względu na niezadowalający stan techniczny. Z tego właśnie powodu mieszkania w kamienicach są zwykle tańsze. 

Jak sprzedać mieszkanie w kamienicy?

Przygotowując ofertę sprzedaży mieszkania w kamienicy, warto przygotować dokumenty zawierające informacje nt. kwoty funduszu remontowego oraz daty ostatnich prac remontowych kamienicy. Takie dane uzyskamy od administratora budynku. Kluczem do sukcesu jest stworzenie porządnego ogłoszenia, w którym wskażemy wszystkie zalety mieszkania. Ważne są również zdjęcia, które będą w stanie pokazać, jak przestronne jest mieszkanie. Najlepszym sposobem na szybką sprzedaż mieszkania jest skorzystanie z platformy Nskup.pl. Dzięki niej zaoszczędzimy mnóstwo czasu i nerwów.