kredyt hipoteczny na singla

Kredyt hipoteczny na singla

Kredyt hipoteczny jest często kojarzony jako zobowiązanie zaciągane przez małżonków lub partnerów w celu wspólnego zakupu mieszkania lub domu. Trzeba jednak wskazać, że jest także wiele osób zainteresowanych wzięciem takiego kredytu samodzielnie, czy to dlatego, że nie mają możliwości zaciągnięcia go wspólnie z kimś innym, czy też mają taką możliwość, ale wolą z niej nie korzystać.

Kredyt hipoteczny dla pojedynczej osoby, nazywany niekiedy kredytem na singla (chociaż oczywiście kredytobiorca nie musi faktycznie być singlem – chodzi tutaj po prostu o zobowiązanie zaciągane w pojedynkę), jak najbardziej jest możliwy. Co warto o nim wiedzieć? Sprawdź!

Jak zaciągnąć kredyt na singla?

Tak zwany kredyt hipoteczny na singla zaciąga się w taki sam sposób, jak kredyt dla dwóch lub więcej osób. Należy wypełnić wniosek kredytowy i dostarczyć wszystkie wymagane dokumenty, a następnie czekać na decyzję banku.

Jednocześnie trzeba wskazać, że udzielenie kredytu hipotecznego tylko jednej osobie zamiast większej ich ilości jest bardziej ryzykowne dla banku. W razie problemów ze spłatą będzie on mógł bowiem zwrócić się o zwrot długu tylko do pojedynczego kredytobiorcy.

Nie będzie to jednak stanowić problemu, jeśli potencjalny klient posiada wystarczająco wysoką zdolność kredytową. Oblicza się ją na podstawie takich czynników, jak dochody, bieżące zobowiązania, koszty utrzymania czy ilość osób posiadanych na utrzymaniu.

Co zrobić, żeby nie przepłacić na kredycie hipotecznym dla jednej osoby?

Kredyty hipoteczne to jedne z najbardziej złożonych zobowiązań finansowych, z którymi większość osób będzie miała w swoim życiu do czynienia. Na to, czy dana oferta jest korzystna, składa się wiele czynników, takich jak chociażby oprocentowanie zobowiązania (a dokładniej marża banku) oraz prowizja za udzielenie kredytu.

Oferty kredytów hipotecznych na singla potrafią znacząco się różnić względem opłacalności. Należy pamiętać, że w przypadku kredytów na tak wysokie kwoty, jak to zwykle bywa w przypadku kredytów na mieszkanie, nawet pozornie niewielka różnica w warunkach oferty może oznaczać o dziesiątki tysięcy złotych mniejszy lub większy koszt. Warto więc zadbać o to, aby wybrać tę najlepszą. Jeśli jednak nie ma się w tym zakresie wiedzy ani doświadczenia, najlepszą opcją będzie skorzystanie z pomocy specjalisty.

Takie rozwiązanie pozwoli oszczędzić sporo czasu i energii, a przy tym uniknąć niepotrzebnego przepłacania. Ekspert ds. finansów z Multikredyt.pl w pierwszej kolejności przeanalizuje potrzeby i możliwości finansowe danego klienta, a następnie wyselekcjonuje dla niego najkorzystniejszy kredyt. Pomoże również w poradzeniu sobie ze wszystkimi formalnościami związanymi z kredytem, tak, aby nie stanowiły one problemu.