konto firmowe

Konto firmowe, a jego znaczenie dla Twojego biznesu

Do sprawnego prowadzenia biznesu niezbędne są pewne i sprawdzone narzędzia, które ułatwią wykonywanie codziennych zadań. Jednym z nich jest dobre konto firmowe maksymalnie dopasowane do potrzeb przedsiębiorstwa.

Jak szybko porównać najważniejsze dane dostępnych na rynku kont firmowych? Na co zwracać uwagę podczas analizy dostępnych ofert? Odpowiadamy!

Dlaczego konto firmowe jest tak ważne dla biznesu?

Współczesna bankowość sprawiła, że dużo łatwiej i wygodniej jest zarządzać majątkiem, czy dokonywać płatności za zakupy lub inne rachunki przez internet. Wygoda widoczna jest zwłaszcza w firmach, które zobligowane są nie tylko do opłaty bieżących rachunków, ale także innych rozliczeń  m.in.: z ZUS, US, pracownikami, czy klientami decydującymi się na zakup usługi z danej marki/firmy. 

Bez firmowego konta bankowego dużo trudniej byłoby rozdzielić prywatny majątek od firmowego, dzięki temu możemy łatwo kontrolować finanse. Nie są to jednak jedyne powody, dla których przedsiębiorcy otwierają rachunek bankowy dla swojego biznesu. Choć w polskim prawie nie znajdziemy regulacji dotyczących obowiązkowego posiadania konta firmowego w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej, to trzeba pamiętać, że wiele rozliczeń możemy dokonywać wyłącznie za jego pośrednictwem. W efekcie przedsiębiorcy otwierają firmowe konta bankowe.

Na co zwracać uwagę podczas samodzielnej analizy kont firmowych?

Wybranie dobrej oferty konta firmowego wcale nie jest takie łatwe. Wbrew pozorom bank, w którym dotychczas zarządzaliśmy prywatnymi finansami, nie zawsze ma równie atrakcyjną ofertę dla firm. Zanim złożysz wniosek o otwarcie konta firmowego w konkretnym banku, warto poznać oferty poszczególnych banków. Znajomość dostępnych produktów pozwoli wybrać ten, który będzie spełniał firmowe potrzeby. 

Na co zwracać uwagę? Oto lista kluczowych danych ofert:

  • opłata za prowadzenie konta;
  • opłata za kartę;
  • bezpłatne bankomaty na terenie Polski;
  • opłata za przelewy internetowe;
  • możliwość otwarcia rachunku bez wizyty w placówce banku.

Samo porównanie powyższych parametrów nie będzie jednak wystarczające. Zanim zadecydujesz, powinieneś zastanowić się nad potrzebami firmy. Dla niektórych właścicieli firm ogromne znaczenie ma także szybkość wykonywania przelewów, czy darmowe bankomaty i przelewy za granicę. Dla innych niekoniecznie. 

Skorzystanie z rankingu kont firmowych znacznie ułatwi Ci wybór oferty. Dzięki rankingowi łatwo porównasz najważniejsze dane dotyczące firmowych rachunków bankowych. Skorzystanie z listy pozwoli Ci zaoszczędzić cenny czas.