broker ubezpieczeniowy zarobki

Ile zarabia broker ubezpieczeniowy?

Broker ubezpieczeniowy to osoba zajmująca się sprzedażą różnego rodzaju ubezpieczeń – na życie, majątkowych czy komunikacyjnych. Jest to pośrednik pomiędzy klientem a firmą ubezpieczeniową. Brokerzy posiadają oferty różnorodnych towarzystw, ponieważ są osobami niezależnymi i nie związanymi z konkretnym ubezpieczycielem. Brokerzy ubezpieczeniowi mogą prowadzić własną działalność lub być zatrudnionymi w firmie oferującej ubezpieczenia. Między innymi te czynniki kształtują kwestię broker ubezpieczeniowy zarobki.

Ile zarabia broker ubezpieczeniowy?

Broker ubezpieczeniowy zarobki – o to pyta wiele osób, które zastanawiają się nad podjęciem kariery brokera. Nie da się jednoznacznie powiedzieć, jakie będzie wynagrodzenie brokera, ponieważ może być ono zmienne każdego miesiąca. Biorąc jednak pod uwagę statystyki, broker ubezpieczeniowy zarobki to 6400 złotych brutto. Jest to mediana, dlatego tej sumy nie można brać dosłownie. Są brokerzy, którzy zarobią więcej, ale również nie brakuje takich, którzy biorą niższą pensję. Przeciętne wynagrodzenie brokera jest w chwili obecnej o 1700 złotych wyższe niż średnia pensja w Polsce, co jest niezłym wynikiem. Najmniej zarabiają brokerzy, którzy dopiero zaczynają swoją działalność. Kiedy jednak zdobędą doświadczenie i grono stałych klientów, są w stanie zarobić nawet 5-10 tysięcy złotych “na rękę”.

Od czego zależą zarobki brokera?

Broker ubezpieczeniowy zarobki zależą od wielu czynników, dlatego poszczególni agenci mogą różnić się pobieraną pensją. Na wysokość zarobków ma wpływ między innymi miasto w którym pracuje broker – duże metropolie gwarantują grono klientów, którzy potrzebują różnego rodzaju ubezpieczeń. Broker ubezpieczeniowy zarobki zależą również od stażu pracy – wiadomo, że pracownicy posiadający wieloletnie doświadczenie znają się na swojej pracy i doskonale wiedzą, jak zaoferować swoje usługi klientowi. Dzięki temu mogą również więcej zarobić. Pensja brokera może zależeć ponadto od wykształcenia i wielkości firmy, która zatrudnia pracownika. Jak widać, wynagrodzenie jest ciężkie do przewidzenia, a często ostateczna pensja agentów zależy od ilości klientów oraz od rodzaju ubezpieczeń, które są w stanie sprzedać.

Na co jeszcze może liczyć broker ubezpieczeniowy?

Okazuje się, że broker ubezpieczeniowy zarobki to nie tylko sama pensja, ale również ciekawe benefity. Brokerzy podczas swojej pracy mogą liczyć między innymi na pakiety socjalne, wśród których warto choćby wymienić dofinansowanie do wczasów czy wydarzeń kulturalnych. Firmy zatrudniające brokerów oferują pracownikowi prywatną opiekę medyczną, karty sportowe, ubezpieczenie na życie. Część brokerów otrzymuje również telefon do potrzeb służbowych. Te dodatki sprawiają, że nawet średnia pensja w zawodzie jest całkiem przyzwoita i całkiem opłacalna. Oczywiście to, co pracownik może otrzymać poza podstawowym wynagrodzeniem, zależy już od firmy, która go zatrudnia. Bywa bowiem, że brokerzy pracują na własny rachunek – wówczas na dodatki nie mogą liczyć.