https://centrum.meble.pl/plyty/plyta-mdf/

Kilka pomysłów na meble z płyty MDF

Urządzanie wnętrz, projektowanie mebli i wyszukiwanie nowoczesnych dekoracji jest pasją wielu osób. Jeśli chcemy stworzyć jakiś unikalny projekt nie zawsze musimy zawodowo działać w branży dekoratorskiej. Czasami wystarczy dobry pomysł i odrobina zaangażowania, a w kilku prostych krokach można samodzielnie zrobić meble, wprowadzić jakieś zmiany do wnętrz lub dobrać modne akcesoria. Świetnym na to przykładem jest wykorzystywanie w takich projektach płyty MDF. Produkt jest niezwykle podatny na obróbkę, daje wiele możliwości i można go wykorzystać do produkcji mebli dedykowanych do kuchni sypialni, jadalni czy salonu.

Czym zatem jest płyta MDF i dlaczego warto ją wybierać?

Mówiąc najprościej płyta MDF https://centrum.meble.pl/plyty/plyta-mdf/ jest produktem drewnopochodnym, który został skonstruowany z płyty pilśniowej. Do produkcji wykorzystuje się włókna drzew, które są utwardzane przy pomocy specjalnych preparatów. Biorąc pod uwagę fakt, że niektóre płyty są ognioodporne i wodoodporne można je wykorzystywać do tworzenia mebli łazienkowych, kuchennych czy biurowych.

Przyglądając się z bliska trendom obowiązującym we wnętrzach szybko można zauważyć, że większość mebli dostępnych w sklepach wykonanych jest właśnie z płyty MDF. Coś dla siebie znajdą miłośnicy nowoczesnych trendów, ale spory wybór będą mieć także zwolennicy bardziej klasycznych rozwiązań. I tak na przykład komody, stoły czy szafy wykonane z laminowanej na wysoki połysk płyty idealnie odnajdą się w modernistycznych wnętrzach. Co do wyboru kolorystyki nie ma praktycznie żadnych ograniczeń. Z kolei Ci, którzy chętniej wybierają naturalne wzory z pewnością trafią na meble do złudzenia przypominające te wykonane z drewna. Co bardzo ważne do dyspozycji mamy wzory wykonane z drewna egzotycznego i polskiego.

Kilka pomysłów na meble z płyty MDF

Płyta MDF cieszy się sporym zainteresowaniem nie tylko wśród specjalistów, którzy na co dzień produkują meble, ale także wśród tych, którzy sami mają zamiar stworzyć jakąś unikalną szafę, komodę czy półkę. Wystarczy wybrać płyty o odpowiedniej grubości, zrobić ciekawy projekt i dobrać kilka niezbędnych akcesoriów. Wysokogatunkowe płyty MDF można w dowolny sposób przycinać. Nawet jeśli nie dysponujemy specjalistycznymi sprzętami, to w wielu przypadkach z takim materiałem poradzi sobie nawet zwykła ręczna piła. Wykończenie przycinanych elementów, także nie sprawia żadnych problemów. Należy tylko delikatnie przeszlifować brzegi, a następnie można przykleić do nich specjalne obrzeże.

Jak widać z powyższych przykładów, nie zawsze jesteśmy zmuszeni wybierać gotowe rozwiązania. Niekiedy wystarczy odrobina kreatywności i dobór odpowiednich materiałów budowlanych.