Jaka powinna być pościel w hotelu?

Pościel hotelowa przede wszystkim musi być bardzo wysokiej jakości i musi mieć elegancki wygląd. Dodatkowo pościel musi być przeznaczona do intensywnego użytkowania. Pościel w hotelu nie powinna wzbudzać zastrzeżeń nawet najbardziej wymagających klientów. Goście w hotelach i w pensjonatach najczęściej mają do czynienia z produktem, jakim jest biała pościel. Sprawdź, dlaczego pościel w hotelu jest niezwykle ważna dla jakości snu.

  1. Dlaczego pościel hotelowa jest biała?
  2. Jaka powinna być pościel w hotelu?
  3. Dlaczego pościel hotelowa nie jest kolorowa?

Hotelowi goście, którzy zatrzymują się w wybranym przez siebie hotelu w różnych celach, chcą zastać na miejscu między innymi komfortowe łóżko, zadbaną pościel hotelową, wygodne poduszki i w miarę ciepłą kołdrę. Pokój hotelowy, bez względu na to, czy zalicza się go do apartamentów, czy do klasy ekonomicznej, powinien prezentować się estetycznie i zapewniać zadowolenie z pobytu. Prócz wyposażenia łóżka potrzebne są oczywiście jeszcze inne meble czy akcesoria, ale strudzeni podróżą goście mogą przede wszystkim koncentrować się na tym, jak prezentuje się pościel. Doskonałe pościele do hoteli i pensjonatów można zamówić na stronie 4horeca.com.pl/c/87/posciel-hotelowa-.html.

Dlaczego pościel hotelowa jest biała?

Klasyczna pościel hotelowa występuje w kolorze białym. Taką praktykę stosuje zdecydowana większość hoteli na całym świecie. Wybór koloru białego wynika z tego, że taka pościel pasuje dosłownie do każdego wystroju hotelowego wnętrza. Gładka struktura tkaniny o neutralnej barwie nie kłóci się z żadnymi detalami w pokoju.

Biały kolor nie powoduje sytuacji, w których goście by prosili o wymianę kompletu pościeli na inny z uwagi na to, że przykładowo różowy kolor nie jest w ich guście lub razi ich mieszanka barw pościeli. Jest więc to kolor nie tylko elegancki, ale i bezpieczny. Poza tym biel podkreśla czystość panującą w hotelu.

Jaka powinna być pościel w hotelu?

Najlepsza pościel do hotelu to pościel bawełniana, która jest odpowiednia na intensywną eksploatację i odporna na wysokie temperatury. Taka pościel jest bardzo często prana i wybielana. Dlatego tkanina powinna być bardzo wytrzymała. Nie można przecież nikomu kazać spać w zaplamionej pościeli hotelowej.

W przypadku hoteli stosowane są różne środki chemiczne, dzięki którym pościel odzyskuje nieskazitelną biel. Pościel do hotelu musi być też miła w dotyku. Pościel hotelowa nie powinna być płukana z zastosowaniem zbyt intensywnych w zapachu płynów, gdyż goście mogą mieć różne upodobania co do zapachu, a za mocne aromaty mogą ich po prostu razić.

Na wyposażeniu hotelu powinny być poszewki na poduszki i poszwy na kołdry, prześcieradła i narzuty na łóżka. Każdy hotel powinien dysponować pościelą zapasową (na wypadek pojawienia się plam, przypadkowego zniszczenia pościeli czy stwierdzenia, że dana pościel już nie nadaje się do użytkowania przez gości). Pościel hotelowa może być zaopatrzona w hotelowe logo.

Dlaczego pościel hotelowa nie jest kolorowa?

Barwna pościel to domena mniejszych pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych, gdzie raczej chodzi o to, by goście czuli się jak w domu. Oczywiście nie zawsze taka pościel jest wysokiej jakości. Najczęściej dla gości przeznaczona jest tania pościel, która nie jest wykonana z bawełny.

Być może jest ona dobra dla niewymagających osób, ale w hotelach taka pościel nie ma w ogóle racji bytu. W obiekcie hotelowym liczy się jedynie najwyższa jakość pościeli w kolorze białym. Nic nie wskazuje na to, by w najbliższych latach hotele chciały zmienić swoje standardy.