Kredyt konsolidacyjny dla firm

Jak oddłużyć firmę – najlepsze sposoby

Co roku w Polsce setki firm ogłasza bankructwo spowodowane długami. Utrzymanie własnej działalności gospodarczej nie należy do najtańszych, a jeśli dochodzi do tego złe zarządzanie finansami, to nieszczęście jest praktycznie gotowe. Wynagrodzenia dla pracowników, sprzęt, szkolenia, wynajem lokalu, te wszystkie rzeczy kosztują i to niemałe pieniądze. Jeśli Twojej firmie zaczyna brakować na wszystko pieniędzy i powoli popada w zadłużenie to czas podjąć pierwsze działania. Zobacz jak oddłużyć firmę i nie dopuścić do jej bankructwa.

Kredyt w banku a oddłużanie firmy – czy to dobry pomysł?

Kredyt konsolidacyjny dla firm może być jednym ze sposobów na oddłużenie przedsiębiorstwa. To gdzie będziemy ubiegać się o takie finansowanie, zależy od sytuacji, w jakiej obecnie znajduje się firma. Jeśli dbasz o to, aby regularnie spłacać wszystkie zobowiązania firmy i nie dopuszczasz do opóźnień w spłatach, to dobra wiadomość jest taka, że możesz ubiegać się o konsolidację w banku. Jeśli zareagujesz odpowiednio wcześniej i przeczuwasz problemy finansowe firmy, ale jeszcze nie dopuściłeś do powstania długów, to dzięki konsolidacji możesz ich całkowicie uniknąć. Kredyt konsolidacyjny dla firm polega na połączeniu w jedno zobowiązanie kilku różnych długów. Jeśli Twoja firma ma kilka kredytów i pożyczek, to możesz je spłacić dzięki konsolidacji i zyskać jeden kredyt z niższą miesięczną ratą.

Problem może pojawić się dopiero w momencie, gdy Twoja firma ma już zadłużenie i większość banków, odmawia udzielenia kredytu konsolidacyjnego lub oddłużeniowego. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia i można udać się po pomoc do prywatnej firmy pożyczkowej. Niekiedy można znaleźć tam naprawdę dobre oferty pożyczek, które mogą pomóc firmom wyjść z długów. W takich miejscach zadłużenie firmy nie stanowi przeszkody nie do przejścia.

Dobrym pomysłem na oddłużenie firmy będzie też restrukturyzacja kredytu. Polega ona na zmianie dotychczasowych warunków spłaty kredytu. Dzięki niej możemy przetrwać chwilowe problemy finansowe firmy i np. zrobić sobie wakacje kredytowe. Wakacje kredytowe polegają na chwilowym zawieszeniu spłaty rat, w tym czasie kredytobiorca może odpocząć od spłaty zobowiązań i poprawić swoją sytuację finansową. Jeśli wiesz, że problemy Twojej firmy są tylko chwilowe i za kilka miesięcy będziesz w stanie spłacać zobowiązania to może to być najlepszym wyborem.

Pożyczki oddłużeniowe dla firm – czy to dobry pomysł?

Ten rodzaj pożyczek może być dobrym rozwiązaniem, jeśli wiesz, że będziesz je w stanie spłacić i są one jedyną szansą na uratowanie firmy przed bankructwem.