pożyczka na spłatę ZUS

Jak uzyskać pożyczkę na spłatę ZUS?

Przedsiębiorcy są zobowiązani do płacenia comiesięcznych składek ubezpieczeniowych. Pieniądze odprowadzane są do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Niestety to zobowiązanie bardzo często jest niemałym obciążeniem finansowym, szczególnie dla niewielkich przedsiębiorstw. W efekcie firmy często mają problem z zadłużeniem w ZUS. Jak się pozbyć długów? Zobacz, jak uzyskać pożyczkę na spłatę ZUS.

Czym wyróżnia się pożyczka na spłatę ZUS? 

Przede wszystkim warto wiedzieć, że zaległości w ZUSie ciągną za sobą szereg negatywnych konsekwencji. Natomiast spłata takiego długu nie jest łatwym zadaniem, gdyż każdy dzień zwłoki to kolejne odsetki. W takiej sytuacji z odsieczą przychodzi pożyczka na spłatę ZUS. Jest to rozwiązanie celowe,  skierowane do przedsiębiorców, którzy borykają się z regulowaniem należności wobec ZUSu. Dzięki tej pożyczce możesz pozbyć się zaległości i uporządkować firmowe finanse. 

Pożyczka na spłatę ZUS dostępna jest dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Pamiętaj jednak, że minimalny okres prowadzenia działalności wynosi 9 miesięcy. Z rozwiązania mogą skorzystać także spółki cywilne, jawne z o.o. W tym przypadku minimalny okres prowadzenia działalności to 18 miesięcy. Na liście znajdują się jeszcze indywidualne gospodarstwa rolne. 

Jak uzyskać pożyczkę na spłatę ZUS? 

Przede wszystkim warto zapoznać się konsekwencjami, jakie wiążą się z zaległościami w ZUSie. Należą do nich odsetki karne i koszty upomnień, utrata prawa do zasiłku macierzyńskiego i chorobowego, brak możliwości uzyskania finansowania bankowego. Natomiast długotrwałe zaległości skutkować mogą również egzekucjami komorniczymi. Jak uniknąć powyższych nieprzyjemności? Rozwiązaniem jest właśnie pożyczka na spłatę ZUS, która pomoże utrzymać rentowność działalności. 

Aby uzyskać pożyczkę na spłatę ZUS, przede wszystkim musimy złożyć odpowiedni wniosek. W nim natomiast muszą być zawarte informacje takie jak: oświadczenie o kwocie zaległości w ZUS i/lub w Urzędzie Skarbowym. Przy zaległości wyższej niż 30 000 zł, konieczne jest zaświadczenia z Urzędu. Dodatkowo także wyciąg z konta firmowego za ostatnie 6 miesięcy i dokumenty finansowe dla jednoosobowej działalności gospodarczej, w tym PIT za ostatni rozliczeniowy rok podatkowy oraz KPiR lub ewidencja przychodów, lub karta podatkowa za aktualny rok rozrachunkowy. Tak wypełniony wniosek możemy złożyć online, lub też bezpośrednio w placówce firmy pożyczkowej. Dzięki temu rozwiązaniu wyciągniesz firmę z długów względem ZUSu.