gdzie na wiosenny urlop

Dokąd warto pojechać na wiosenny urlop?

Wiosna to idealna pora na urlop przede wszystkim dla tych osób, które chciałyby aktywnie spędzić swój czas wolny i mają w planach intensywne zwiedzanie. Pogoda bywa wprawdzie kapryśna, za to turystów jest znacznie mniej, a ceny nie tak wysokie jak w szczycie sezonu. Gdzie warto się wybrać w tym czasie?

Kreta

Kreta to jedna z najsłynniejszych greckich wysp. Jest tam mnóstwo pięknych plaż oraz imponujących zabytków, i właśnie ze względu na te pamiątki z przeszłości warto odwiedzić Kretę wiosną, gdy długie spacery nie są tak męczące, a przy największych atrakcjach jest względnie mało ludzi. Jak można sprawdzić na Okiem turysty, z rezerwacją noclegu nie powinno być żadnego problemu, a choć bezpośrednich lotów jest mniej niż w sezonie wakacyjnym, to wciąż można znaleźć przystępne cenowo oferty.

Włochy

Włochy, tak samo jak Grecja, przyciąga turystów zarówno plażami, jak i mnóstwem antycznych zabytków. Wiosną warto odwiedzić przede wszystkim Rzym oraz południe Włoch. Włochy idealnie nadają się na podróż z dziećmi – zdecydowana większość hoteli jest przyjazna rodzinom, a wybór dobrego noclegu ułatwić może ranking z https://okiemturysty.pl/najlepsze-hotele-na-wakacje-z-dziecmi/.

Zambia

Ten afrykański kraj przyciąga coraz więcej turystów, ale wciąż nie ma tu dużych tłoków, a pod względem atrakcji Zambia wcale nie ustępuje sąsiedniej Tanzanii. Wiosną jest tu bardzo zielono i można zwiedzać słynne Wodospady Wiktorii, a miłośnicy przygód mogą się wybrać na prawdziwe, afrykańskie safari.

Polskie góry

Nie tylko za granicą da się przyjemnie odpocząć w sezonie wiosennym. Ciekawą propozycją są górskie kurorty, jak Karpacz, Wisła, Krynica-Zdrój czy Muszyna. Na nartach o tej porze roku raczej trudno będzie pojeździć, dostępne są już za to atrakcyjne szlaki trekkingowe, śmiało też można się wybrać do jednego z parków narodowych znajdujących się na południu kraju. Na nocleg warto wybrać hotel z parkiem wodnym, co będzie dodatkową rozrywką podczas urlopu, a listę polecanych ośrodków znajdziemy na https://okiemturysty.pl/najlepsze-hotele-z-aquaparkiem-polsce/.