Gdzie sprzedawać rękodzieło?

Gdzie sprzedawać rękodzieło?

Obecnie bardzo dużo osób zajmuje się wytwarzaniem rękodzieła. W tej grupie produktów znajduje się przede wszystkim: ręcznie robiona biżuteria, ubrania i ozdobny tworzone z włóczki albo ze sznurka oraz różnego typu przedmioty malowane i wiklinowe. Okazuje się, że na polskim rynku jest coraz większy popyt na ręcznie tworzone przedmioty. Wiele osób poszukuje oryginalnych prac z duszą, które powstają w pojedynczych egzemplarzach. Początkujący twórcy rękodzieła często nie wiedzą, gdzie mogą sprzedawać swoje prace.

Internetowe portale z rękodziełem

Moda na rękodzieło trwa w najlepsze od kilku już lat. Obecnie zajmują się tym już nie tylko seniorzy czy dzieci w szkołach. Rękodzieło wciąga wiele osób, często na tyle skutecznie, że decydują się one ze sprzedaży rękodzieła uczynić swoje główne źródło zarobków. Bardzo dobrym pomysłem na sprzedaż takich przedmiotów jest skorzystanie z oferty internetowych portali specjalizujących się w sprzedaży rękodzieła. W Polsce działa ich kilkadziesiąt, jednak na rynku liczy się jedynie kilka. To właśnie na tych portalach warto zakładać swoje profile. Trzeba jednak wiedzieć, że dostęp do nich jest ograniczony. Największe portale stosują staranną selekcję twórców. Aby się tam dosłać trzeba przysłać coś w rodzaju portfolio i poczekać na ocenę. Twórcy bardzo często spotykają się z odmową przyjęcia, jednak warto próbować kilka razy. Sprzedaż na portalach z rękodziełem odbywa się na podobnych zasadach jakie stosują inne platformy sprzedażowe. Trzeba dodać swoje oferty a więc zdjęcia produktów i dokładny opis, ustalić cenę, zaproponować sposoby wysyłki. Najbardziej popularni twórcy mają z reguły wysokie oceny co jeszcze bardziej nakręca ich sprzedaż. Na takich portalach znajdziemy liczne robótki tworzone na drutach, ubrania szyte w krótkich seriach, kolczyki, bransoletki oraz wiele przedmiotów dekoracyjnych do wnętrz. Na platformy z rękodziełem zaglądają przede wszystkim osoby, które poszukują ciekawych prezentów dla swoich bliskich albo chcą ładnie urządzić wnętrza.

Gdzie jeszcze można sprzedawać rękodzieło?

Jeśli chodzi o Internet to sprzedaż można prowadzić za pomocą własnego sklepu internetowego albo promując produkty na własnym blogu czy na portalu społecznościowym. Wiele osób próbuje również robić to poprzez portale ogłoszeniowe. Ponadto warto próbować swoich sił w sprzedaży stacjonarnej. Dobrym miejscem będą galerie, antykwariaty i sklepy ze starymi przedmiotami, gdzie zazwyczaj oddaje się produkty w komis. Niektórzy rękodzielnicy ustawiają swoje stoiska w galeriach handlowych.