pompy do smaru typu pneumatycznego

Jak prawidłowo używać manualnej pompy do smaru?

Jeśli używasz maszyn – jest wielce prawdopodobne, że konieczne jest użycie do nich smaru. Pomaga to każdej maszynie działać płynnie. Dzięki temu, że masz pod ręką pompy do smaru – maszyny mogą pracować jak nowe. Smary maksymalizują żywotność maszyny. Ale jeśli nie wiesz, jak prawidłowo używać smarownicy, wydajność Twojej maszyny będzie mniejsza, a amortyzacja wyższa. Więc czas porozmawiać o tym, jak prawidłowo używać pompy do beczki jako takiej.

Zanim opiszemy proces smarowania, należy podkreślić, że istnieje kilka rodzajów pomp do smaru. W zależności od ich rodzaju ich zastosowanie jest różne. Jakie są więc rodzaje? Oto odpowiedź: smarownica uruchamiana ręcznie oraz pneumatyczna wersja pompy – to główne opcje.

Jak poprawnie używać ręcznej pompy do smaru?

Aby użyć tej pompy, musisz ją poprawnie załadować. Aby załadować, najpierw musisz wyjąć głowicę z lufy. Następnie pociągnij za uchwyt T, a zabezpieczając uchwyt, włóż do niego nowy wkład. Przed włożeniem nowego wkładu bardzo pomocne będzie wyczyszczenie go ze starego. Otwórz nowy wkład. Następnie ponownie załóż nasadkę na lufę. Przed zbyt mocną regulacją należy ją uwolnić. To jest ważne, a następnie pompuj uchwyt i puść powietrze. Po uwolnieniu powietrza pompa będzie miała stabilne ciśnienie. Gdy jest w pełni załadowana – zatrzaśnij zabezpieczenie na końcu nasadki. Nie będziesz umieszczał smaru wszędzie w maszynie. Najpierw wyceluj w obrotową część maszyny. Użyj pompy do smaru, aby nasmarować wybrane części, inaczej nie zrobisz tego poprawnie.

Stosowanie smaru z pomocą pompy

Najpierw sprawdź, czy pompa działa płynnie, czy nie. Następnie podłącz końcówkę pompy do beczki w docelowym miejscu. Teraz określ, jaka ilość smaru będzie wystarczająca dla danej pozycji. Wytwarzaj ciśnienie za pomocą korby ręcznej. Gdy wytworzy się wystarczające ciśnienie, pociągnij za spust. W tym momencie skieruj smar w wybrane miejsce przez odpowiedni element. Z drugiej strony możesz wlać smar poprzez wytworzenie ciśnienia przez tłok w dół, na końcu lufy. Gdy smar przeniesie się z przegubu kulowego, przestań pompować. Zamiast używać ręcznej pompy korbowej, możesz postawić na pompy do smaru typu pneumatycznego, których zastosowanie zdaje się być dużo łatwiejsze w użyciu. Jeśli chcesz użyć wariantu bezprzewodowego działającego na akumulator, zapisz czas wlewania smaru, aby utrzymać odpowiednią ilość. Aby uzyskać większą wydajność, możesz użyć pompy z końcówką zerową. Koniecznie też sprawdź, czy wąż między złączką a smarownicą nie jest uszkodzony.