indonezja

Gdzie leży Indonezja i co warto tam zobaczyć?

Indonezja to największy wyspiarski kraj na całym świecie. Jej długość liczona jest w tysiącach kilometrów, co spowodowało, że jest to jeden z najbardziej zróżnicowanych krajów na Ziemi. Nie tylko pod względem geograficznym, ale także kulturowym. Znajdują się tam nie tylko wulkany, ogromne jeziora i dżungle, ale także bogata fauna i flora. Nie brakuje tam także rajskich plaż, które każdego roku przyciągają tłumy turystów z Europy. Śmiało można stwierdzić, że Indonezja jest jednym z piękniejszych miejsc, które każdy powinien odwiedzić choć raz w swoim życiu.

Gdzie leży Indonezja?

Kraj ten położony jest w Azji Południowo-Wschodniej oraz w Oceanii. W jej skład wchodzi kilkanaście tysięcy wysp, z czego to Jawa jest najbardziej zaludnioną wyspa na świecie. Zamieszkuje tam ponad połowa całej ludności tego kraju. Najłatwiej jest się tam dostać samolotem. Niektóre linie lotnicze oferują bezpośrednie loty do stolicy Indonezji – Dżakarty. Nie brakuje też takich, które w planie lotu mają jedynie jedną przesiadkę. Jest to więc bardzo wygodne rozwiązanie. Warto jednak pamiętać, że lot z Polski może trwać kilkanaście godzin. Z tego względu poleca się rejsy nocne, które w większości można przespać.

Co warto zobaczyć w Indonezji?

Zanim wyjedziesz na wakacje do Indonezji, zastanów się jakiego typu rozrywki interesują Cię najbardziej. Czy wolisz aktywny wypoczynek, czy może bardziej cenisz sobie wylegiwanie się na plaży? Jeśli zależy Ci na aktywnym spędzaniu czasu, to możesz odwiedzić Parki Narodowe, które porośnięte są gęstą roślinnością. Zamieszkuje tam wiele egzotycznych gatunków zwierząt takich jak np. orangutany. Można je tam podziwiać w naturalnym środowisku. To jednak niejedyne ciekawe zwierze. Można tam też spotkać tygrysy sumatrzańskie, nosorożce i smoki z Komodo. To prawdziwa gratka dla miłośników natury i trekkingów.

Dla osób lubiących adrenalinę polecamy wspinaczki na szczyty wulkanów. Niektóre z nich do dziś są aktywne i stanowią ulubione miejsce turystów z całego świata. Jeśli wolisz coś spokojniejszego to w Indonezji https://duabenua.com/pl/blog/gdzie-lezy-indonezja-i-co-warto-zobaczyc/ nie brakuje piaszczystych plaż oraz miejsc do nurkowania i serfowania. Malownicze rafy koralowe i egzotyczna, podwodna fauna i flora zachwyca nie jedną osobę.

Na pewno spodoba Ci się też wyspa Bali. Pełna jest plaż, które wyglądają niczym te z pocztówki. To idealne miejsce na kilkudniowy wypoczynek pod palmami. Dodatkowo możesz zwiedzić budowle, które powstały ku czci Buddy. Są monumentalne i w niczym nie przypominają architektury, którą znamy ze swoich stron.