mapa marzeń

Dlaczego warto stworzyć mapę marzeń

Mapa marzeń to świetny pomysł na zobrazowanie sobie swoich pragnień i jak sama nazwa wskazuje – marzeń, do których dążymy. Ma na celu zmotywowanie nas do działania i realizowania wcześniej ustalonych celów. Można tworzyć ją raz na jakiś określony czas, a także raz na całe życie jeśli dokładnie wiemy do czego chcemy dążyć. W zależności od postępów można dodawać do niej nowe marzenia i analizować co już udało się nam osiągnąć. Zobacz, dlaczego warto stworzyć mapę marzeń i do czego możesz ją wykorzystać. Samorealizacja jest w życiu bowiem bardzo ważna.

Mapa marzeń pomaga osiągnąć cele

Większości z nas o wiele łatwiej jest dążyć do określonych celów i wykonywać zadania, jeśli wcześniej ustalimy sobie plan. Przyjemniej jest skupić się na określonej czynności, jeśli dokładnie wiemy jakie przyniesie ona efekty. Zaczynając tworzyć mapę marzeń, warto w precyzyjny sposób określić działania, to co trzeba zrobić, aby osiągnąć pożądany efekt, i co z tego będziemy mieli. Konkretny plan zawarty w Twojej mapie pomoże osiągnąć Ci wyznaczone cele.

Motywacja do działania

Mapa marzeń to rzecz, którą możesz umieścić w dowolnym miejscu. Najlepiej jest jednak wybrać takie, które jest dla Ciebie widoczne. Gdy będziesz ją codziennie widzieć, to o wiele łatwiej będzie Ci zmotywować się do pracy nad własnymi postanowieniami. Może to być duże ułatwienie dla osób, które potrzebują ciągłej stymulacji i uświadamiania sobie o celu podjętych działań. Estetycznie wykonana tablica, którą powiesisz w widocznym miejscu w mieszkaniu, będzie Twoją codzienną motywacją, a także przypomnieniem o celach, które sobie postawiłeś. Dobrze jednak jest raz na jakiś czas zmieniać jej położenie, ponieważ wzrok się do niej przyzwyczai i przestaniemy już zwracać na nią uwagę.

Mapa marzeń – pomoc w drodze dążenia do celu

Tak naprawdę mapa marzeń jest jedynie narzędziem, które może ułatwić nam drogę do wyznaczonego celu. Jednak aby w pełni zadziałała i przyniosła pożądane rezultaty, należy mieć również odpowiednie podejście i czuć chęć zrealizowania postawionych sobie celów. W końcu to nie mapa marzeń, a Ty decydujesz o tym, czy jesteś w stanie dążyć do swoich marzeń. Jeśli wierzysz, że coś Ci się uda – to najprawdopodobniej tak będzie. Jeśli nie – to droga do zrealizowania celów będzie trudna, a czasem wręcz niemożliwa. Dzięki mapie marzeń możesz pozytywnie nastroić się do działania i usprawnić swoją pracę. Jednak to czy osiągniesz wyznaczone cele http://twoja-motywacja.pl/blog/samorealizacja/ i spełnisz swoje marzenia , zależy tylko i wyłącznie od Twojego podejścia i motywacji.