jak urządzić kawalerkę

Jak urządzić kawalerkę – podstawowe zasady

Urządzanie kawalerki może okazać się nie lada wyzwaniem. W końcu na małym metrażu trzeba zmieścić wszystkie niezbędne rzeczy takie jak łóżko, kanapa, kuchnia i wiele innych. Wbrew pozorom da się to zrobić, wystarczy jedynie wiedzieć jak. Zobacz jak urządzić kawalerkę w taki sposób, aby nie odczuć tego, jak mało miejsca masz do dyspozycji.

Połącz pomieszczenia

Urządzając kawalerkę, musisz pamiętać o jednej z najważniejszych zasad – im mniej ścian tym lepiej. Odgradzając od siebie poszczególne pomieszczenia, sprawiasz, że przestrzeń staje się optycznie mniejsza i ciasna. W kawalerce trzeba unikać tego jak ognia, dlatego dobrym pomysłem, jest połączenie kuchni z salonem i przedpokojem, a oddzielenie łazienki i sypialni. Jeśli jesteś właścicielem ekstremalnie małego mieszkania, to salon może wieczorem zamienić się w miejsce do spania. Wystarczy, że rozłożysz kanapę. Dzielić pomieszczenia możesz za pomocą koloru ścian czy też mebli. Regał pomiędzy salonem a jadalnią będzie działał jak ściana, jednak nie zabierze tyle miejsca i nie będzie blokował dostępu światła.

Stawiaj na minimalizm

Podczas urządzania kawalerki musisz pamiętać o tym, że im więcej, tym gorzej. Tak naprawdę każdy centymetr powierzchni jest tam na wagę złota i lepiej jest zrezygnować z nadmiaru mebli i bibelotów, które leżą na półkach. Urządzając minimalistyczne wnętrze, sprawisz, że będzie ono sprawiało wrażenie czystszego i przede wszystkim większego. Wybierając meble do kawalerki, decyduj się raczej na te w jasnych odcieniach i unikaj masywnych konstrukcji. Doskonale sprawdzą się meble w stylu skandynawskim na drewnianych nóżkach. Wydają się lekkie i nie zabierają dużo przestrzeni, a są jednocześnie bardzo funkcjonalne. Jeśli potrzebujesz miejsca do przechowywania, to możesz zdecydować się na szafy z dużą ilością półek. Jeśli masz odrobinę miejsca lub wnękę w ścianie to wykorzystaj to, jako miejsce na szafę z lustrzanym frontem. Mimo że zabiera ona dużo miejsca, to jej lustrzane drzwi będą odbijać światło i sprawiać wrażenie, że pomieszczenie jest większe.

Grzejniki

Tradycyjne grzejniki mogą stać się zmorą każdej kawalerki. Najczęściej wiszą w nieodpowiednim miejscu lub zabierają zbyt dużo miejsca na ścianie. Na szczęście na stronie https://mat-dom.pl/ znajdziesz nowoczesne grzejniki, które z łatwością dopasujesz do wnętrza swojego mieszkania. W ofercie https://mat-dom.pl/ jest sporo wąskich modeli kaloryferów, które idealnie pasują do kawalerek. Znajdziesz też tam wiele grzejników dekoracyjnych, które prócz ogrzewania mieszkania będą je także pięknie ozdabiać.