System motywacyjny pracowników

System premiowania pracownika nie musi ograniczać się tylko do zwiększania jego zarobków. Co za tym idzie można zastosować inne formy zapłaty, wynagrodzenia dla pracownika. Jak powszechnie wiadomo dobry pracownik do zadowolony pracownik. Poniżej przedstawię kilka z pomysłów jakie może zasięgnąć każdy pracodawca.

1. Zwiększenie wynagrodzenia

Zaczniemy tutaj od podstawowego i najbardziej znanego systemu motywacji, mianowicie wynagrodzenie pieniężne. Może być ono oparte na podstawie obserwacji zaangażowania pracownika, prowizji od sprzedanych usług itd. w zależności od pełnionego stanowiska. Ważnym jest aby pracownik był świadom co może wpłynąć na jego premie oraz miał wpływ na to.

2. Dni wolne

Wypoczęty pracownik jest bardziej efektywny, po za przysługującym mu urlopem mógłby mieć możliwość dodatkowego dnia bądź wyjścia wcześniej w zamian za swoje wzorowe zachowanie w pracy.

3. Nagrody rzeczowe

Niekiedy można usłyszeć że w naszym kraju za 20 zł się nic nie załatwi, a za 0, 5 litra wódki wszystko, słyszeliście o tym? Mimo iż wartość jest zbliżona, to jednak prezent wygląda o wiele lepiej i nie rzadko sprawi większa radość niż jego równowartość w pieniądzach.

4. Różne wydarzenia firmowe

Organizowanie wszelakich imprez, spotkań może nie wiąże się jednoznacznie z wynagrodzeniem pracownika jednak ma dużą wpływ na jego motywacje oraz integracje całego zespołu. Dzięki temu pracownik czuje się doceniony i nie ma wrażenia bycia zwykłym trybikiem który można zastąpić w każdej chwili.

5. Możliwość awansu

Perspektywa awansowania w zamian za efektywną pracę może być bardzo silnym czynnikiem motywującym. Jest wiele osób ambitnych dla których to właśnie osiągnięcie wyższego stanowiska jest jednym z najbardziej pożądanych celów w procesie samorealizacji zawodowej.

To tylko sugestie, jednak niekiedy to właśnie one mogą podpowiedzieć jeszcze lepsze rozwiązania, pomysły na zmiany, polepszenie swojej kadry. Pamiętajmy że każdy z nas potrzebuje być docenionym za swoją prace i zaangażowanie, a jak już wspominałem, idzie za tym lepsza wydajność, lepsza atmosfera, lepsze zarobki i lepsi pracownicy.