Biuro rachunkowe Grudziądz

Jak wybrać dobre biuro rachunkowe? 

Myślisz o założeniu własnej działalności gospodarczej? To także czas na szukanie zaufanego biura rachunkowego. Prowadzenie firmy wiąże się nie tylko z zarządzaniem i pracą na własny rachunek. To także szereg obowiązków, takich jak rozliczanie podatków, płacenie składek, czy przelewy dla pracowników. Samodzielnie bardzo ciężko jest się z tym uporać, dlatego już na wstępie warto zacząć się rozglądać komu możemy powierzyć kompleksową obsługę rachunkowo-podatkową. Jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

Doświadczenie i uprawnienia

Jeszcze do niedawna, żeby otworzyć biuro rachunkowe trzeba było posiadać certyfikat Ministerstwa Finansów. Potwierdzał on możliwość prowadzenia przez biuro ksiąg rachunkowych. Dziś certyfikat nie jest już wymagany. Jednak starsze biura go posiadają. I warto się tym wyznacznikiem kierować. Przykładem może być biuro rachunkowe Grudziądz, które ma aż 45 lat doświadczenia na rynku i wszelkie potwierdzające jakość usług certyfikaty. 

Do doświadczenia przechodząc. Im dłużej firma utrzymała się na rynku, tym większą możemy mieć pewność, co do wysokiej jakości usług. Dlaczego? Konkurencja jest duża, jeżeli więc biuro utrzymało się przez tak długi czas, to oznacza to, że bezbłędnie wykonuje swoją pracę i cieszy się zaufaniem klientów. 

Opinie klientów 

Jaka jest najlepsza metoda sprawdzenia danego biura rachunkowego? Oczywiście opinie innych klientów. Gdzie możemy ich szukać? Najprościej w Internecie. Zanim zdecydujesz się na usługi konkretnego biura, warto poszukać opinii o nim w sieci. Najłatwiej dostępne są opinie zamieszczone w Google i to nimi możemy się kierować. Dzięki temu znajdziemy potwierdzenie, że konkretnie z tym biurem rachunkowym warto współpracować.  

Opłaty i ubezpieczenie 

Od 2004 roku każde biuro rachunkowe jest zobowiązane posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. W skład polisy wchodzi jednak tylko kilka podstawowych czynników. Warto więc dowiedzieć się, czy biuro posiada ubezpieczenie od wydarzeń, które nie są objęte standardową polisą. Osoby pracujące w biurze rachunkowym, to tylko ludzie, a nie maszyny, więc błędy mogą się zdarzyć. I warto to wziąć pod uwagę. 

Dla niejednego przedsiębiorcy głównym wyznacznikiem przy wyborze biura rachunkowego jest cena oferowanych usług. Należy jednak pamiętać, że tanie biuro niekoniecznie będzie najlepsze. Wraz z doświadczeniem i kwalifikacjami idzie wyższa cena, ale także większe poczucie bezpieczeństwa i wyższa jakość obsługi. Dlatego cennik powinien być ostatnią rzeczą na liście do sprawdzenia.