agencja pracy Radom

Co możesz zyskać współpracując z agencją pracy? 

Poszukujesz pracowników tymczasowych? Chcesz zmniejszyć koszty zatrudnienia i oszczędzić czas? Współpraca z agencją pracy będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby. Takie rozwiązanie pozwala na korzystanie z dowolnej liczby pracowników przez określony czas. Co ważne, możesz zminimalizować koszty zatrudnienia, a także zaoszczędzić czas, który musiałbyś poświęcić na rekrutację. Co jeszcze możesz zyskać, współpracując z agencją pracy? 

Jak wygląda współpraca z agencją pracy? Agencja pracy Radom 

Nie da się zaprzeczyć, że odpowiednio dobrany zespół pracowników jest częścią sukcesu firmy. Jednak znalezienie idealnych pracowników jest czasochłonnym procesem i nie zawsze się opłaca. Szczególnie jeśli charakter pracy Twojej firmy jest sezonowy, lub projektowy. Jak więc zaoszczędzić czas i pieniądze? Odpowiedzią na to pytanie jest współpraca z agencją pracy. Jak wygląda taka kooperacja? 

Przede wszystkim większość formalności związanych z zatrudnieniem i rekrutacją pracowników leży po stronie agencji pracy. Twoja firma zyskuje za to dyspozycyjny i legalnie zatrudniony zespół pracowników. Co ważne, wszelkie obowiązki pracodawcy, które wynikają z Kodeksu Pracy oraz administracji zatrudnienia są przeniesione na agencję pracy. To ona jest bezpośrednim pracodawcą. Twoja firma ‘wynajmuje’ pracowników na konkretny okres. Wszelkie rozliczenia z pracownikami również leżą po stronie agencji. To duża wygoda i ułatwienie, szczególnie w przypadku pracy sezonowej. Taka współpraca pozwala na zmniejszenie ilości kwestii administracyjnych, na które musiałbyś normalnie poświęcić czas. 

Dlaczego warto podjąć współpracę z agencją pracy? Zobacz, co możesz zyskać. 

Jak już wiesz, większość formalności i kwestii administracyjnych leży po stronie agencji. To duża oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy dla przedsiębiorcy. To dwie główne zalety współpracy z agencją. Co jeszcze możesz zyskać? 

Współpraca z agencją pracy charakteryzuje się elastycznością. Przejawia się ona w możliwości dostosowania ilości pracowników do aktualnego zapotrzebowania firmy. Oznacza to, że w przypadku przestoju, możesz zrezygnować z większej liczby pracowników, za to zwiększyć ją ponownie, kiedy wzrośnie popyt na produkty oferowane przez Twoją firmę. W efekcie płacisz tylko za realny czas przepracowany przez pracowników. Dzięki temu rozwiązaniu możesz także zniwelować koszty związane z urlopami pracowników, czy ewentualną chorobą i brakiem dyspozycyjności. Tymi rzeczami również zajmuje się agencja pracy Radom