Gruzout.pl

Wywóz gruzu z Gruzout.pl, czyli co zrobić z odpadami budowlanymi?

Przed rozpoczęciem budowy lub remontu, warto upewnić się, że przygotowaliśmy się należycie do każdego etapu prac. Niestety, sprawowanie nadzoru nad tym, co dzieje się w danej chwili, może nie wystarczyć. Nie chcemy przecież za kilka miesięcy niepotrzebnie stresować się tym, co zrobić z pozostałymi po pracach budowlanych odpadami. Pamiętaj – nie wszystkie wyrzucisz legalnie do osiedlowych kontenerów! Na szczęście na rynku budowlanym działa firma Gruzout.pl. Skontaktuj się z jej przedstawicielem, jeśli twoja budowa odbywa się na terenie Warszawy lub okolic.

Jakie odpady najczęściej pozostają na terenie budowy?

Musisz wiedzieć, że odpady budowlane nie są traktowane tak jak standardowe śmieci, których pozbywamy się z domu. Do osiedlowych kontenerów nie możesz legalnie wyrzucić gruzu, styropianu czy ziemi – zwłaszcza w dużych ilościach. Poza nimi, na terenie budowy może pozostać także złom, wełna mineralna i odpady wielkogabarytowe.

Na czym polega wywóz gruzu z Gruzout.pl?

Zazwyczaj to właśnie wywóz gruzu okazuje się być najbardziej problematycznym zadaniem. Wielu śmieci, takich jak zwykłe odpady czy styropian, pozbywamy się bowiem na bieżąco. Natomiast gruz i ziemia często zostają na budowie do końca, a my – inwestorzy lub przyszli mieszkańcy nieruchomości – nie mamy pojęcia, co z nimi zrobić.

Dlatego warto wiedzieć, że istnieją firmy, które oferują swoim klientom wywóz gruzu i innych odpadów. Dzięki skontaktowaniu się z przedstawicielami Gruzout.pl, szybko uzyskasz rzetelne informacje. Firma dysponuje kontenerami różnej wielkości, dlatego możesz skorzystać z jej usług niezależnie od tego, czy budujesz dom, czy wykonujesz drobny remont. Gruzout.pl posiada w swojej ofercie także worki na gruz, które swobodnie możesz kupić wcześniej i przechować do czasu zakończenia prac budowlanych.

Inaczej wygląda sytuacja z kontenerami. Gruzout.pl może wypożyczyć ci je na okres nawet do 7 dni, jednak to ty musisz zająć się zdobyciem pozwolenia na ich postój. Kontenery na gruz nie mogą bowiem zajmować gminnego pasa ruchu czy trawników blisko twojej budowy, jeżeli nie posiadasz dokumentu wydanego przez Zarząd Dróg Miejskich. To jednak jedyna formalność, której musisz dopełnić.

Gdzie ostatecznie trafiają odpady budowlane?

Jeśli zbliża się zakończenie twojej budowy, skontaktuj się z punktem selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK). Na jego stronie internetowej znajdziesz listę odpadów, które mogą trafić do punktu. Jeśli to twoja pierwsza budowa, pracownicy firmy Gruzout.pl pomogą ci ją zakończyć i przedstawią dostępne rozwiązania.