Co ma znaczenie przy składaniu wniosku o kredyt?

Co ma znaczenie przy składaniu wniosku o kredyt?

1. Twoja historia kredytowa

Tutaj wszystko będzie się rozgrywać w oparciu o Twoją historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej, w skrócie BIK. BIK posiada wszystkie informacje na temat zobowiązań jakie udało Ci się zaciągnąć do tej pory oraz dotrzymywania terminów ich spłat. Przed złożeniem wniosku o kredyt gotówkowy, warto postarać się o kilka mniejszych pożyczek, aby uwiarygodnić swoją osobę w aktach biura i móc liczyć na pozytywną odpowiedź ze strony banku.

2. Dochody netto

Jest to punkt od którego każdy bank zaczyna ocenę swojego potencjalnego kredytobiorcę. Z racji tego, że mamy niewielki wpływ na to, aby nagle zacząć więcej zarabiać możemy jedynie postaram się o to, aby zlikwidować nasze zobowiązania i tym samym podnieść swoją ocenę. W tym przypadku warto pozbyć się swojej karty kredytowej oraz ustanowić limit na koncie, ponieważ bank przy weryfikowaniu naszego wniosku o kredyt gotówkowy może odjąć od naszych miesięcznych dochodów kwotę na jaką możemy się zadłużyć.

3. Szczegóły kredytu

W tym punkcie musimy zdecydować się nad rodzajem rat oraz okresem spłaty naszego kredytu gotówkowego. Im dłużej zamierzamy oddawać pieniądze bankowi, tym większe szanse, że nas wniosek dostanie akredytację. Podobnie jest, jeśli chodzi o rodzaj rat. Jeśli zdecydujemy się na raty malejące przez dłuższy okres, a nie równe, automatycznie stajemy się bardziej wiarygodni w oczach banku.

Najczęściej zadawane pytania, które zadają osoby składające wniosek o kredyt gotówkowy:

1.Kto może się ubiegać o kredyt gotówkowy?

Odp.: Wniosek o kredyt gotówkowy może składać każdy, kto wykaże miesięczne stałe dochody z tytułu zatrudnienia na umowę o prace na czas określony lub nieokreślony lub jeśli prowadzi działalność gospodarczą.

2.Czy opłaca się ubezpieczyć kredyt gotówkowy?

Odp.: Dzięki ubezpieczaniu swojego kredytu gotówkowego, kredytobiorca może czuć się bezpiecznie w razie, gdy straci prace lub zdarzy mu się nieszczęśliwy wypadek. Ubezpieczenie kredytu gotówkowe znacznie zwiększa naszą wiarygodność przy staraniu się o kredyt oraz upraszcza całą procedurę.

3. Na co mogę wydać pieniądze z kredytu gotówkowego?

Kredyt gotówkowy może zostać zrealizowany na jakikolwiek cel konsumpcyjny.

Z jakimi problemami mogą spotkać się osoby wypełniające wniosek o kredyt gotówkowy?

Podczas przygotowywania i wypełniania wniosku o kredyt gotówkowy, klienci banków najczęściej zapominają o wpisaniu wszystkich swoich danych osobowych lub robią to niedokładnie, błędnie sądząc, że nie ma to żadnego znaczenia. Warto więc zawczasu przygotować wszystkie odpowiednie dokumenty i podejść do tego z należytą dokładnością.