Ciekawostki

Home » Ciekawostki

Bankomaty zbliżeniowe

Technika stale idzie do przodu, więc dlaczego by nie wykorzystać w bankomatach idei płatności zbliżeniowych? Otóż już to się stało! Od niedawna można korzystać z bankomatów zbliżeniowych! Bankomat zbliżeniowy jest jeszcze łatwiejszy w obsłudze niż tradycyjny. Wystarczy zbliżyć do specjalnie oznaczonego miejsca swoją kartę, wprowadzić PIN, wybrać kwotę i gotowe!

Bankomat Bitcoin

Chyba każdy słyszał o wirtualnej walucie, jaką jest Bitcoin. Od teraz to, co wirtualne staje się rzeczywiste. Dzięki bankomatowi Bitcoin można w świecie realnym zakupić Bitcointy.

Bankomat Bitcoin znajduje się w Warszawie przy ulicy Kruczej 46, a dokładnie jest on dostępny w siedzibie Ambasady Bitcoin. Można z niego korzystać codziennie do godziny 10 do 18, od poniedziałku do piątku. W planach są kolejne bankomaty Bitcoin, aby każdy mógł swobodnie kupować i sprzedawać ten nowy środek płatniczy.

Wpłatomaty

Już od kilku lat możemy z nich korzystać. Dzięki wpłatomatom nie trzeba stać w kolejce do okienka w banku, więc wpłata pieniędzy na swój rachunek bankowy jest szybka i sprawna. Idea działania jest niemal identyczna, co w bankomatach, z tą różnicą, że to my podsuwamy banknoty maszynie, a nie ona nam. Proste i praktyczne!

LEAVE A COMMENT